Podlahové vytápění

Instaluji podlahová foliová topení, jež se hodí zvláště do rekonstruovaných objektů, půdních prostor, ale i do novostaveb.

U rekonstrukcí je vždy nutné při použití podlahového topení spočítat tepelné úniky budovy/bytu  a následně i úniky jednotlivých vytápěných částí. Je třeba spočítat, zda-li tepelný výkon podlahového topení dokáže pokrýt ztráty budovy a daného pokoje a přitom mít rezervu, aby vůbec daný prostor dokázal vytopit. V opačném případě, by bylo nutné podlahové topení doplnit dalším tepelným zdrojem (např. infrapanely).

K podlahovému topení dopopručuji termostat pro každý vytápěný prostor, čímž dosáhnete za dobu užívání značných úspor, diky tomu že netopíte v místech kde to není třeba.

Je vhodné kombinovat se systémy inteligentních domů (chytré elektroinstalace), kde můžete vše ovládat na dálku z mobilu či tabletu. Stačí mít jen připojení k internetu.

Většina výrobců krytin vhodných pro podlahové vytápění, nechtějí dávat záruku při použití foliového systému (mají problém s rychlým nárustem teploty podlahy), i když ji omezuji dle normy na 27 stupňů. Proto jsem začal spolupracovat se společností Bukoma, jež dodává vinylové podlahy s rigidním jádrem jemuž rychlý nárust teploty podlahy nevadí. Navíc jejich podlahy je možno položit na plochu 20m x 20 m bez nutnosti dilatační spáry, čehož většina výrobců není schopna. Klient neztrácí záruku při jakémkoliv typu vytápění.